Autokosmetika SWISSVAX

O značce SWISSVAX

Historie ve Švýcarsku do dneška ručně vyráběných celosvětově známých produktů péče pro automobilovou a námořní oblast SWISSVAX sahá zpátky přes tři generace až do třicátých let minulého století.

Jako tak mnoho jiných výjimečných a geniálních produktů vznikaly také věhlasné SWISSVAX vosky na kuchyňském stole, konkrétně na kuchyňském stole rodiny Anwanderových.

Stará drogerie Anwanderových v Curychu byla laboratoří a také výrobním střediskem pro první vzácné dózy vosků na starožitnosti, speciální receptury na vosk pro péči a ochranu starožitného nábytku a laky. Od těchto dóz vosků na starožitnosti se rodina Anwanderových věnovala přes tři generace s největší obětavostí a důrazným smyslem pro perfektnost barev, laků a vosků.

Při tom se dnes světově známé vosky vyvíjely nejprve jen pro exkluzivní osobní užívání dědečka Hanse Anwandera, který – jako mnozí úspěšní vynálezci a puntičkáři – z nedostatku tržní nabídky, která by odpovídala jeho požadavkům na péči o vozidlo, vytvořil své vlastní řešení. To nejprve jeho vysoké nároky uspokojovalo a bylo výchozím bodem pro výjimečnou historii jednoho rodinného podniku, který si předepsal ctižádostivý cíl vytvořit ty nejlepší produkty ze všech v oblasti péče o vozidla.

To, co započalo s vývojem vosků k péči o lak, se během let vyvinulo v kompletní linii péče o vozidla, která pokryje všechny požadavky na ošetření, ať už lak, kůže, dřevo, plast, vinyl, sklo, kov, ráfky nebo pneumatiky, pro péči a ochranu každého typu povrchu a materiálu pro Vás má SWISSVAX připravené perfektní řešení. Každý SWISSVAX produkt se do dnešní doby vyrábí v továrně na laky a barvy rodiny Anwanderových výhradně ručně a plní se dóza po dóze, to proto, že vysoce kvalitní a komplexní receptury nepřipouštějí průmyslovou výrobu.

SWISSVAX – dnes

SWISSVAX vyrábí firma SWISSVAX AG, která se specializuje na výzkum a výrobu v oblasti laků a produktů pro péči o vozidla a lodě. Kanceláře, laboratoře a výrobní středisko se nachází v Fällanden u jezera Greifensee cca. 10 km východně od Curychu ve Švýcarsku, v srdci Evropy. Od počátků ve třicátých letech až do současnosti centrálně ovlivnil nadřazený princip aktivity firmy: Silná vůle vyrábět ty ze všech nejlepší a nejkvalitnější produkty a tím uspokojit stejně smýšlející nadšence s nejvyššími nároky. Aktuálně proto SWISSVAX AG investuje 20% svého ročního obratu do výzkumu a marketingu. Přitom se – kromě vývoje nových inovačních produktů – každý stávající produkt soustavně přezkušuje a – pokud se vyskytnou nové materiály nebo technologie v jejich dalším vývoji – průběžně vylepšuje. Od počátků ve třicátých letech až do současnosti centrálně ovlivnil nadřazený princip aktivity firmy: Silná vůle vyrábět ty ze všech nejlepší a nejkvalitnější produkty a tím uspokojit stejně smýšlející nadšence s nejvyššími nároky.

Aktuálně proto SWISSVAX AG investuje 20% svého ročního obratu do výzkumu a marketingu. Přitom se – kromě vývoje nových inovačních produktů – každý stávající produkt soustavně přezkušuje a – pokud se vyskytnou nové materiály nebo technologie v jejich dalším vývoji – průběžně vylepšuje.

SWISSVAX AG si na základě silné mezinárodní poptávky zřídil mezinárodní síť importérů, která se neustále zvětšuje. Všechny tyto odbytové kanály se ve firmě považují za „partnery“, čímž vzniká atmosféra obětavosti pro zákaznický suport a vytváří se nejlepší komunikace. SWISSVAX je označení pro nejvyšší standard kvality produktů a suportu, jakož i nejlepší obchodní praktiky.   Kromě znamenitých produktů a dobré odbytové sítě se úspěch SWISSVAX AG také stěžejně zakládá na svých lidských zdrojích, spolupracovnících hlavního sídla ve Švýcarsku. Kvalita se dosáhne a zajistí díky lidem, proto SWISSVAX považuje své zainteresované a loajální spolupracovníky za nejdůležitější. Spolupracovníci garantují špičkovou pozici firmy na trhu, ta je výsledkem jejich tvrdé práce a obětavosti. Proto obsazuje SWISSVAX všechny funkce managementu ze svých vlastních řad. Jako logický důsledek neustále se zvětšující mezinárodní poptávky po SWISSVAX produktech musela firma před krátkou dobou expandovat a přestěhovat se do nového výrobního střediska a nového sídla:

Nové sídlo ve Fällanden u jezera Greifensee je multimilionová investice a zahrnuje nové výrobní středisko, novou laboratoř, kanceláře, prostory pro trénink, Factory Outlet Shop, jakož i skladovou a expediční infrastrukturu. Tato nová infrastruktura ponechává dostatečný prostor pro pokračování dosavadní vývojové historie a vzrůstající kurz firmy na nových trzích a segmentech trhů.

SWISSVAX – výhled

Linie péče o vozidla od SWISSVAX překonala přes tři generace tradiční vývoj od kuchyňského stolu rodiny Anwanderových až do současného hlavního sídla a dnes je – stále ještě organizovaná jako rodinná firma, která zůstala věrná stejným hodnotám – pro mnoho milovníků a sběratelů první a jediná reference a prostředek, kterým ošetřují své sny a chrání je tak pro budoucnost.

SWISSVAX zůstane do budoucna těmto zákazníkům věrná a bude věhlasné oblíbené produkty neustále zdokonalovat. Současně chce SWISSVAX zakládajíc na bohatých hodnotách zkušeností z minulosti toto know-how využívat pro další segmenty trhu, při tom se střed zájmu obrací na nová vozidla v oblasti prémium a luxus a etabluje se nová linie produktů pro námořní oblast.

Těšíme se, že Vás budeme moci počítat ke spokojeným dlouhodobým zákazníkům v jedné nebo více oblastech tohoto trhu a srdečně Vás tímto zveme, abyste se dozvěděli více o filozofii SWISSVAX.

Vyzkoušejte nás

 

 

Vyzkoušejte nadstandardní kvalitu našich služeb. Než si nakoupíte, bude Vaše auto čisté. 

Share This